h

APELDOORN STAAT OP!

14 mei 2018

APELDOORN STAAT OP!

Foto: Nynke Vissia

 

 

SP: Minimumloon in Apeldoorn geldt voor iedereen: ook voor mensen met een arbeidsbeperking

Apeldoorn mag niet accepteren dat werknemers met een beperking in onze gemeente onder het minimumloon gaan verdienen. Die oproep doet SP-Raadslid Sunita Biharie ‘Als het aan het kabinet ligt mogen mensen met een arbeidsbeperking onder het minimumloon gaan verdienen én wordt hun pensioen afgepakt. Maar het minimumloon is niet voor niets het minimum. Dat geldt voor iedereen. Wij staan niet toe dat er mensen in onze gemeente, vanwege hun beperking, door de bodem zakken.’

Het kabinet Rutte-II deed de sociale werkplaatsen, waar mensen met een arbeidsbeperking nuttig werk deden, op slot. Dat moest een bezuiniging van 1,2 miljard euro opleveren. Nu komen mensen met een arbeidsbeperking nauwelijks meer aan de slag. Daarom wil staatssecretaris Van Ark het mogelijk maken dat deze groep mensen onder het minimumloon aan het werk moet en wil ze hun pensioen afpakken.

Sunita Biharie ‘Als we niks doen is dit weer een stapje verder in de afbraak van onze beschaving. Daarom moet onze gemeente aan dit kabinet duidelijk maken dat wij niet op dit plan zitten te wachten. In Apeldoorn blijft wat ons betreft het minimumloon gelden. Voor iedereen. Als het kabinet dit onzalige plan er toch doorheen drukt dan willen wij dat de gemeente er zelf voor zorgt dat het minimumloon voor iedereen blijft gelden. Omdat wij een beschaafde stad willen zijn waar het minimumloon voor iedereen het minimum is: dus ook voor mensen met een arbeidsbeperking.’

 

Wij zullen samen met de actiegroep ‘Wij staan op’actie voeren in Apeldoorn op 26 mei.

Doe je mee? Van 11:00 tot 14:00 zullen we in de stad zijn. Je kan je dan uitspreken over dit asociale plan van het kabinet.

Lukt het niet om naar de stad te komen? Maak dan een selfie met een A4 blaadje waarop staat “Apeldoorn staat op” deze kan je mailen naar s.biharie@apeldoorn.nl. Natuurlijk kan je ook je selfie delen op sociale media met de hashtag #Apeldoornstaatop #Wijstaanop

 

In de raad zullen we 2 moties indienen.

Motie 1: Verzoekt het College te garanderen dat in Apeldoorn het minimumloon voor iedereen het minimumloon blijft.

Motie 2: Verzoekt het college zich richting het kabinet uit te spreken tegen het plan om het mogelijk te maken om mensen met een arbeidsbeperking minder dan het minimumloon te betalen

 

www.wijstaanop.nl 

 

 

        

Reactie toevoegen

U bent hier