De SP houdt zaterdag 20 mei samen met Partij voor de Dieren, GroenLinks en de werkgroep Milieuzorg Apeldoorn een protestactie tegen de komst van een Megageitenstal. De SP is geen voorstander van megastallen vanwege de gevolgen voor milieu en de gezondheid van mens en dier. Een meerderheid in de gemeenteraad van Apeldoorn wil de megastal van 4000 wel mogelijk maken. Daarom komt de SP samen met andere organisaties in actie. De actie start om 11:00 op het Raadhuisplein in Apeldoorn.
Kom op zaterdag 16 april 2011 naar de manifestatie tegen kernenergie op de Dam in Amsterdam. Een coalitie van maatschappelijke organisaties en politieke partijen roept op tot een landelijke manifestatie tegen kernenergie: “Laat samen met ons zien dat Nederland schoon genoeg heeft van kernenergie. Dit kabinet moet kiezen voor een schone en veilige energietoekomst.” Wanneer: 16 april, tussen 13:00 – 16:00 uur Waar: De Dam, Amsterdam
Bij de ingezonden brieven van 27 januari j.l. schreef J van Manen over overlast door Fibroned en Bedrijventerrein Apeldoorn Zuid.
Wij als SP Apeldoorn kunnen de heer of mevrouw J. van Manen en alle Matenaren vertellen dat SP Apeldoorn nog steeds tegen de komst van Fibroned is en tegen uitbreiding Bedrijventerrein Apeldoorn Zuid.
Zaterdag, 7 november 2009 - Het Millingense zand was zaterdag één van de 320 werklocaties van de Landelijke Natuurwerkdag georganiseerd door Staats Bos Beheer. (Foto: Johan ten Damme)
De leuze voor deze plek was: “Op de Bres voor de Jeneverbes”.
Diverse organisaties, verenigingen en hele families waren die dag present. Zo ook onze eigen afdeling SP Apeldoorn. Zij kregen zelfs applaus voor hun aanwezigheid van collega's van het PvdA!
Verder hoorden we van omstanders, hé een partij die niet alleen praat maar ook de handen uit de mouwen steekt!
Door Bonnie ten Damme DE SP HEEFT ALS ÉÉN VAN ZIJN PIJLERS “MENSWAARDIGHEID” IN ZIJN VISIE STAAN.
Hier valt onder, het streven naar zo gezond mogelijk kunnen opgroeien en leven. Het woongenot van de mensen is ook belangrijk.
Een vliegveld zoals Teuge werkt hier niet echt aan mee daar de vliegtuigen ons overspoelen met fijnstof, lawaai en onverbrande kerosine.
Denk eens aan de luchtwegen van ons en onze kinderen, worden die er beter op door het inademen van die stoffen?
Het concentratievermogen op school, wordt dit beter door meer vliegtuiglawaai?
Wil Apeldoorn zijn burgers bovenstaande bieden!
Gemeente Apeldoorn is groot aandeelhouder en geeft veel Apeldoornse subsidie aan het vliegveld om deze in stand te houden. Weten de burgers dat?
Natuurlijk bestaat vliegveld Teuge al lang maar in eerste instantie alleen als zweefvliegveld en voor wat kleinere propellervliegtuigen en een parachutistenclub. Jaarlijks neemt het vliegverkeer echter toe en nu wil B.V. Vliegveld Teuge zelfs grotere straalvliegtuigen en meer vliegbewegingen.
Wordt er straks ook ’s avonds gevlogen om meer omzet te halen en de nachtrust van de Apeldoorners dan?
SP-Apeldoorn gaat meer onderzoek doen naar de handel en wandel van vliegveld Teuge en gemeente Apeldoorn. Zie onderstaand ingekort stukje van Platform Vlieghinder Teuge met meer informatie.
De SP afdeling Apeldoorn heeft tijdens de politiekemarkt ingesproken om zo de verkoop van Nuon op het laatste moment nog te kunnen verkomen.
Helaas mocht dat niet meer baten, er werd voor de splitsing en verkoop gestemd. Alleen Gemeentebelangen stemde tegen.
Het LOG (landbouw Ontwikkelingsgebied) Beemte-Vaassen ligt aan de oostzijde van de A50 op het grondgebied van de gemeenten Apeldoorn en Epe.
Het gebied is aangewezen voor de intensieve veehouderij en zal dus de komende jaren sterk gaan veranderen.
Er komen grote kippen- en varkensbedrijven met stallen die tot 3 voetbalvelden groot mogen worden.
Om met eigen ogen te zien hoe het gebied nu is en een goed beeld te krijgen van wat we in dit gebied kunnen gaan verwachten, heeft GroenLinks een fietstocht georganiseerd, de SP afdeling Apeldoorn sluit zich hier bij aan. Omdat ook wij tegen de megastallen zijn.
Gisteravond haalde de Apeldoornse SP afdeling weer vele handtekeningen op en deelde honderden flyers en handtekeningenkaarten in combinatie met een waxinelichtje uit aan de winkelende mensen ter hoogte van de hoofdingang van de Oranjerie.
We maakte het winkelende publiek duidelijk dat ze hun stem konden laten horen door middel van het zetten van een handtekening tegen de verkoop van de energiebedrijven.
Donderdag 23 april tussen 19.00 en 21.00 uur deelt bij de ingang van de Oranjerie SP afdeling Apeldoorn lichtpuntjes uit aan een ieder die een handtekening komt zetten tegen de verkoop van de Nuts bedrijven. De SP gaat nogmaals de straat op om handtekeningen te verzamelen, nu in veel provincies binnenkort een definitief besluit valt over de verkoop van Essent en Nuon.
Veel provinciale volksvertegenwoordigers twijfelen nog. Het is dus belangrijk om de druk op deze mensen op te voeren.
Daarom hebben we uw steun nu echt nodig. Kom uw handtekening zetten en laat de volksvertegenwoordigers weten dat ons gas en licht in publieke handen moet blijven!
Afdeling Apeldoorn heeft op 6 januari 2015 een meldpunt geopend.
Het bestuur van SP Apeldoorn kreeg van verschillende mensen te horen dat een aanzienlijk aantal burgers is en wordt geconfronteerd met vormen van discriminatie, pesten, (seksuele) intimidatie en ander maatschappelijk onwenselijk en ontoelaatbaar gedrag. Dit was aanleiding om het meldpunt te openen.